Kosmetyka i pielęgnacja samochodu

Jak to możliwe, że Costco ma tak niskie ceny gazu?

Grzegorz Judasz
maj 28 2022

Costco może być domem dla kurczaków z rożna i towarów masowych, ale firma ta zyskała również reputację najlepszego miejsca do zakupu paliwa. W każdej chwili można znaleźć ceny benzyny znacznie niższe niż w pozostałej części regionu, robiąc zakupy w Costco. Ale jak to się dzieje, że Costco sprzedaje gaz tak tanio i jaki jest całkowity koszt?

W tym przewodniku wyjaśniamy, w jaki sposób Costco może sprzedawać benzynę tak tanio. Omawiamy także kilka powodów, dla których warto tankować w Costco i wskazujemy kilka minusów, o których być może nie pomyślałeś.

Spis treści show Jak Costco sprzedaje gaz tak tanio? Zalety paliwa z Costco 1. Najwyższa klasa 2. Sprawdzanie cen w aplikacji 3. Asystenci ds. bezpieczeństwa 4. Diesel 5. Nagrody Wady paliwa z Costco Fuel 1. Długie kolejki 2. Brak gotówki 3. Lokalizacja Ceny gazu w Costco

Jak Costco sprzedaje gaz tak tanio?

Ponieważ Costco sprzedaje benzynę średnio o 20 centów za galon poniżej średniej regionalnej, wydaje się niezwykłe, że firma osiąga zyski. Jednak Costco koncentruje się na sprzedaży gazu w dużych ilościach i przyciąganiu klientów do sklepu, aby kupowali produkty o wyższej marży.

W wielu regionach ceny paliwa w Costco są nawet niższe niż w Walmart i Sam's Club, a średnia cena jest o 20 centów niższa od oczekiwanej. Jednak analiza przychodów, jakie przynoszą firmie te niskie ceny, pokazuje, dlaczego jest to dobra taktyka marketingowa.

Kiedy tankujesz paliwo w Costco, prawdopodobnie idziesz do sklepu po kilka rzeczy. Choć firma cieszy się, że kupujesz przekąski, nową koszulę i wielkie słoiki ogórków, to jednak liczy na to, że kupisz nową kanapę lub zmodernizujesz telewizor.

Rocznie Costco sprzedaje paliwo o wartości około 20 miliardów dolarów, co stanowi około 10% całkowitej sprzedaży. Choć jest to towar o niskiej marży, nie brakuje obrotów na dystrybutorach. W rzeczywistości jedna placówka Costco może z łatwością sprzedać milion galonów paliwa w ciągu miesiąca, podczas gdy przeciętna stacja benzynowa przepompowuje 80 000 galonów.

Ponadto Shell, Exxon i inne znane stacje benzynowe są zazwyczaj własnością niezależną. Ze względu na taką strukturę nie mogą sobie pozwolić na obniżanie cen, by dorównać Costco. Ci detaliści muszą zarobić przyzwoitą sumę pieniędzy na sprzedawanym paliwie, w przeciwieństwie do Costco, które może je zarobić na produktach detalicznych.

RELATED: Które stacje benzynowe mają najlepszej jakości gaz? (Top 5 najlepszych)

Zalety paliwa z Costco

1. Najwyższa jakość

Można by pomyśleć, że Costco skąpi na jakości, aby utrzymać niskie ceny, ale tak nie jest. Podobnie jak wszystkie produkty Kirklanda w sklepie, benzyna jest najwyższej jakości.

W rzeczywistości Costco używa paliwa najwyższej klasy, co oznacza, że spełnia ono określone standardy. Zawiera ona specjalne dodatki, które oczyszczają silnik i zmniejszają ilość nagromadzonych osadów. Paliwo najwyższej klasy jest znane z tego, że poprawia osiągi silnika, maksymalizuje oszczędność paliwa i chroni wewnętrzne elementy silnika.

2. Sprawdzaj ceny w aplikacji

Większość ludzi zgadza się, że kupowanie paliwa wysokiej jakości jest ważne, ale nikt nie chce płacić więcej, niż to konieczne. Chociaż wszyscy wiedzą, że Costco sprzedaje jedne z najniższych cen gazu, chcesz mieć możliwość porównania cen.

Na szczęście aplikacja Costco pozwala to zrobić. Zanim wybierzesz się do Costco, możesz sprawdzić ceny, aby zobaczyć, jak się mają do siebie. Można też uzyskać inne ważne informacje, takie jak godziny otwarcia sklepu.

3. Pracownicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo

Kiedy odwiedzasz zwykłą stację benzynową, nikt nie stoi obok i nie czuwa nad Twoim bezpieczeństwem. Jednak Costco właśnie to zapewnia swoim klientom każdego dnia. Dyżurni z certyfikatem bezpieczeństwa Costco są przeszkoleni, aby prowadzić pokaz.

Mogą zaoferować pomoc w razie problemów z pompowaniem paliwa, a także dbają o czystość na terenie sklepu. Co najważniejsze, wiedzą, jak prowadzić stację paliw, aby była ona zgodna z przepisami ochrony środowiska i bezpieczeństwa. Ten spokój ducha jest na wagę złota.

4. Diesel

Costco oferuje nie tylko najwyższej jakości benzynę, ale także olej napędowy. Jeśli jeździsz pickupem, możesz zaoszczędzić pieniądze również na paliwie. Olej napędowy Kirkland Signature jest tak samo wysokiej jakości jak benzyna.

Costco zapewnia, że olej napędowy zapobiega zużyciu silnika i poprawia spalanie, ułatwiając rozruch. Jest również stworzony do oczyszczania silnika i ochrony układu paliwowego.

Ponadto, olej napędowy Costco został zaprojektowany tak, aby zapewnić czystą pracę wtryskiwaczy. Dlatego właśnie uzyskał prestiżowy status Top Tier.

5. Nagrody

Zakupy w Costco mają wiele zalet, ale posiadanie karty Anywhere Visa Card od Citi sprawia, że zakupy w tym sklepie są jeszcze lepsze. Ta karta kredytowa oferuje 2% zwrotu za wszystkie zakupy w Costco i na Costco.com.

To, co czyni ją naprawdę wyjątkową, to korzyści, jakie można uzyskać, używając jej do zakupu paliwa. Nie tylko możesz skorzystać z super niskich cen benzyny, ale ta karta daje Ci również 4% cashback. Możesz zarobić do 7 000 USD rocznie.

Wady Costco Fuel

1. Długie kolejki

Jeśli kiedykolwiek byłeś przy dystrybutorze paliwa w Costco w godzinach szczytu, wiesz, jak długie mogą być kolejki. Zdarza się, że wszystkie samochody nie mieszczą się nawet na tym obszarze.

Jeśli Ci się spieszy, oszczędności mogą Ci się nie opłacać, zwłaszcza jeśli przez czekanie spóźnisz się do pracy. Ponadto nie chcesz czekać dłużej niż to konieczne, jeśli pali się kontrolka gazu i niedługo skończy Ci się paliwo.

2. Brak gotówki

Chociaż większość ludzi w dzisiejszych czasach polega na płaceniu plastikiem, wciąż są tacy, którzy wolą gotówkę. Costco akceptuje tylko karty debetowe, karty kredytowe Visa i karty gotówkowe Costco. Przy tych dystrybutorach nie można płacić gotówką.

Jeśli należysz do osób, które muszą chodzić z gotówką w środku do obsługi i patrzeć, jak pompa powoli się podnosi, tankowanie w Costco nie sprawi Ci radości. Zamiast tego możesz udać się na lokalną stację benzynową lub wbiec do środka i kupić kartę bankomatową Costco.

3. Lokalizacja

Lokalizacje Costco nie są położone blisko siebie. Sklepy te nie przesycą rynku tak, jak Walmart czy Sam's Club.

Z tego powodu może się zdarzyć, że w pobliżu Ciebie nie będzie stacji benzynowej Costco. Czy warto jechać godzinę, żeby zaoszczędzić 20 centów na galonie? Prawdopodobnie nie, zwłaszcza jeśli Twój samochód nie jest oszczędny. Z tego powodu możesz tankować na stacji Costco tylko wtedy, gdy jesteś już w okolicy.

Ceny gazu w Costco

Ceny gazu na stacji Costco różnią się w zależności od regionu, w którym się ona znajduje. Możemy jednak przyjrzeć się kilku lokalizacjom, aby dać Ci wyobrażenie o tym, ile zapłacisz.

Na przykład, jeśli spojrzymy na obszar Dallas, TX (Rockwall), zobaczymy, że najniższą cenę gazu poza Costco można znaleźć w RaceTrac za 2,96 USD za galon. Jednak lokalne Costco sprzedaje ją obecnie za 2,64 USD za galon. To 32 centy oszczędności.

Dodatkowo, jeśli spojrzysz na San Diego, możesz zobaczyć, że Costco sprzedaje paliwo za 4,09$ za galon. Dla porównania, w Pilot paliwo kosztuje obecnie 4,35 USD, co daje 26 centów różnicy. Tak czy inaczej, kupując w Costco, oszczędzasz sporą sumę pieniędzy.

Udostępnij