Samochodowe Spa

Kiedy wykonać polerowanie

Agnieszka Latocha
lip 1 2017

Polerowanie samochodu

Gdy chodzi o lakier, jeśli będzie on porysowany i zmatowiały to będzie znak, że trzeba zmienić wygląd auta. Skutecznym sposobem na poprawę wyglądu powłoki lakierniczej to jej polerowanie.

Lakier w samochodzie

Każdy właściciel samochodu wie, że lakier jest bardzo delikatny i jego uszkodzenie jest bardzo łatwe, dlatego będzie trzeba szczególnie uważać. Wystarczy niewielki kamień i lakier będzie uszkodzony. Lakier samochodu będzie można także zniszczyć poprzez źle wykonywaną konserwację. Jeśli chodzi o czyszczenie nadwozia to tak naprawdę zacząć należy od spłukiwania brudu a dodatkowo będzie trzeba wykonywać czyszczenie z pomocą piany aktywnej. W ten sposób będzie można ułatwić sobie czyszczenie samochodu w dalszym kroku. Należy także uważać, ponieważ między lakier a gąbkę dostać się może piasek czy niewielki kamyk i wtedy bardzo łatwo dochodzi do porysowania samochodu. Dlatego właśnie najlepszym sposobem na mycie będzie używanie mikrofibry albo też delikatnej wełny. Oprócz tego również trzeba myć na dwa wiadra, by zawsze płukać w czystej wodzie.

Polerowanie – kiedy warto je wykonywać?

Samochód ma najczęściej trzy powłoki lakiernicze. Pierwsza sprawa to nałożenie podkładu, który będzie znajdował się bezpośrednio na karoserii. to ochrona dla nadwozia a także gwarancja, że kolejne powłoki będą miały odpowiednią przyczepność.

Połysk lakieru samochodowego

Kolejna kwestia to lakier bazowy, który ma odpowiadać za kolor. Na sam koniec będzie nakładać się lakier bezbarwny, który będzie elementem gwarantującym połysk a takżę będzie odpowiadać za ochronę lakieru. Jeśli rysy są duże i uszkodzenia sięgają blachy to tak naprawdę polerowanie nie będzie w stanie nam pomóc. Jeśli natomiast rysy będą płytkie wtedy będzie można wykonywać polerowanie, które usunie część lakieru i zagwarantuje na nowo piękny wygląd.

Polerowanie ręczne czy maszynowe?

Polerowanie maszynowe albo ręczne to obecnie sposoby na odnowę lakieru. Niezależnie od tego na jaką formę się zdecydujemy będzie trzeba mieć jedną z past polerskich, które mają różną siłę ścierania. Jeśli chodzi o ręczne polerowanie można wybierać nieco mocniejszą pastę i z większą siłą ścierania. Jeśli natomiast chodzi o polerowanie maszynowe to tak naprawdę trzeba mieć delikatniejszą nieco pastę, ponieważ maszynowe polerowanie jest silniejsze i można doprowadzić do zniszczenia lakieru. Jeśli chodzi o maszynowe polerowanie trzeba mieć pewną wprawę, by wykonywać takie działania.,

Udostępnij