Samochodowe Spa

Po zimie wyślij auto do SPA!

Grzegorz Judasz
paź 17 2016

Regeneracja samochodu

O czym należy pomyśleć, aby po zimie samochód nadal był sprawny i zadbany?

Pora zimowa może skończyć się szeregiem szkód w naszym samochodzie. Nawet wtedy, kiedy na pierwszy rzut oka są ona niewidoczne nie należy ich bagatelizować. Wiosną należy zadbać o dodatkową pielęgnację auta. W pierwszej kolejności należy zatroszczyć się o bardzo dokładne zmycie wszystkich zimowych śladów na samochodzie. Myjemy zarówno nadwozie, jak i nadwozie. Robimy to nawet wtedy, kiedy zima była naprawdę łagodna. (http://motogo.pl/oferta/myjnia-recznaOczywiście można zakończyć na wymianie opon, ale nie należy dziwić się później, kiedy karoseria zostanie zżarta przez rdzę, guma sparcieje, a w kabinie pojawi się brzydki zapach.

Dokładne mycie

Najważniejsze jest usunięcie piasku, błota oraz soli, które znajdują się na powierzchni lakieru. Osoby korzystające z myjni automatycznej powinny zrezygnować z woskowania. Drobinki piasku mogą sprawić, że na lakierze pojawią się rysy. Poza tym nie uda się zauważyć wszystkich uszkodzeń, które powinny być zabezpieczone wcześniej. Po sezonie zimowym zaleca się wetrzeć ręcznie.

Mycie podwozia i nadkoli

Zwykły program w myjni automatycznej jest niewystarczający, aby dokładne umycie podwozia oraz nadkol było możliwe. Zdecydowanie najbardziej szkodliwa jest sól, która znajduje się w miejscach niedostępnych.

Pielęgnacja samochodu

Zabezpieczanie felg

Do czyszczenia felg należy użyć specjalnego preparatu. Każdy, kto zamierza zrobić to samodzielnie powinien zachować szczególną ostrożność. Konieczne jest również dokładne przeczytanie instrukcji. Są to bowiem środki żrące, które wpływają negatywnie na inne części samochodu. Felgi można myć wówczas, gdy wymieniamy opony.

Usuwanie uszkodzeń lakieru

Usunąć należy wszystkie uszkodzenia lakieru, odpryski i rysy, których nie było widać spod brudu. Nie w każdym przypadku wiąże się to z koniecznością odbycia wizyty u lakiernika. Można spróbować zrobić to samodzielnie. Będzie to kosztowało zdecydowanie mniej niż wówczas, gdy zlecimy to specjaliście. Wymaga to jednak od nas bardzo dużo cierpliwości. Czyszczenie oraz zabezpieczanie lakieru zająć można od kilku do kilkunastu godzin. Wszystkie zaprawki muszą wyschnąć. Niezbyt głębokie rysy można usunąć, używając do tego celu specjalnego mleczka bądź past koloryzujących.

Zadbaj o wnętrze!

Wiosennej pielęgnacji wymagają również elementy gumowe oraz tkaniny. Czyszczenie wnętrza samochodu zajmuje naprawdę dużo czasu. Naniesiono błoto oraz sól należy bardzo dokładnie odkurzyć. Trzeba sprawdzić stan filtra kabinowego. Jest to istotne nie tylko dla jakości jazdy, ale również dla zdrowia osób korzystających z samochodu.

Udostępnij