Car detailing - wszystko co musisz wiedzieć

Czyszczenie samochodu po zimie

Weronika Karczyńska
paź 17 2016

Kosmetyki samochodowe

Kosmetyka aut – jak zadbać o samochód po zimie?

Mycie samochodu w zimie nie ma większego sensu, ponieważ pogoda i sposoby walki z oblodzeniem dróg sprawiają, że zawsze będzie on brudny. Znacznie lepiej jest już po zakończeniu zimnych miesięcy w roku zadbać o to, by pojazd odzyskał swój blask. (http://motogo.pl/oferta/korekcja-lakieruNie ma się co oszukiwać, że nasze auto nie będzie wymagało odpowiednich zabiegów kosmetycznych. W nowych pojazdach zazwyczaj wizyta w myjni i porządne odkurzenie wnętrza wystarczy, ale już kilkuletnie maszyny będą wymagały więcej uwagi. To normalne, że się zużywają, mechanicznie i estetycznie. Zdarza nam się zabrudzić tapicerkę, na lakierze pojawiają się rysy, a inne drobiazgi też mogą nas zaskoczyć. By samochód ponownie wyglądał dobrze, potrzebne są zabiegi detailingu samochodowego.

Auto detailing

W procesie auto detailingu prowadzi się renowację i konserwację samochodu. Pozwala on doprowadzić do naprawdę dobrego stanu już nawet starsze, podniszczone samochody. Jeśli zajmie się tym ekspert, nawet kilkunastoletni pojazd będzie wyglądał jak nowy. Zabiegi składające się na detailing samochodowy mogą być bardzo różne. Najważniejsze z nich to przede wszystkim oczyszczanie karoserii z wszelkiego rodzaju obcych cząstek, ręczne lub maszynowe polerowanie lakieru służące eliminacji wszelkich rysek, konserwowanie poprzez nałożenie ochronnej warstwy wosku, a także konserwacja wnętrza połączona z jego czyszczeniem.

Samochód zimą

Kosmetyki samochodowe

Wykonywanie detailingu samochodowego jest zazwyczaj procesem czasochłonnym, a do tego najczęściej wymaga zainwestowania dość sporych pieniędzy. Wykorzystywane w detailingu kosmetyki zazwyczaj są drogie, ale ich zaletą jest imponująca wydajność. Nie należy ich szukać w zwykłych marketach czy stacjach benzynowych, ponieważ są tam rzeczy niskiej jakości. Trzeba się udać do specjalistycznych salonów zajmujących się detailingiem samochodowym, gdzie została dokonana odpowiednia selekcja i pozostały tylko najlepsze produkty.

Jeśli ktoś samo posiada odpowiednią wiedzę na ten temat, może kupować także w dużych sklepach samochodowych, gdzie produktów różnego typu jest wiele i można wybierać te, które dla naszych potrzeb będą idealne. Warto jest jednak przed takimi zakupami skonsultować się z ekspertem z dziedziny detailingu samochodowego.

Udostępnij