Kosmetyka i pielęgnacja samochodu

Czy Toyoty to dobre samochody? Czy są niezawodne?

Agnieszka Latocha
maj 11 2022

Toyota od dawna zajmuje czołowe miejsca w rankingach niezawodności i pozostaje jedną z najbardziej pożądanych marek przez amerykańskich kierowców. Popularność modeli Corolla, Camry i SUV sprawia, że samochody Toyoty wydają się być wszędzie. Mimo to wielu konsumentów zastanawia się, czy Toyoty to dobre samochody? Czy nadal uważa się je za niezawodne?

Toyoty są dobrymi samochodami, zwłaszcza jeśli szukasz czegoś o rozsądnych kosztach posiadania. Wymiana części nie jest droga, a większość pojazdów Toyoty wydaje się mieć długą żywotność. Jednak w przypadku nowszych modeli pojawiają się pewne zastrzeżenia.

W tym przewodniku zagłębiamy się w markę Toyota, aby sprawdzić, czy jest to coś, czym chciałbyś jeździć. Przyjrzymy się jej wynikom w zakresie niezawodności i określimy, które modele są najlepszą opcją.

Spis treści show Czy Toyoty to dobre samochody? 1. Bezpieczeństwo 2. Silnik 3. Rdza i nadwozie 4. Wyposażenie i technologia 5. Osiągi 6. Przystępność cenowa 7. Koszt posiadania 8. Koszty napraw i konserwacji Czy Toyoty są niezawodne? Historia Toyoty Jakie są najczęstsze problemy Toyoty? 1. Nadmierne zużycie oleju 2. Nieregularna zmiana biegów 3. Awaria pompy paliwa Najbardziej niezawodne modele Toyoty 2010 Toyota 4Runner 2006 Toyota Camry 2020 Toyota Corolla Najmniej niezawodne modele Toyoty 2007 Toyota RAV4 2005 Toyota Echo Czy Toyota jest dobrym samochodem do zakupu używanego?

Czy Toyoty to dobre samochody?

1. Bezpieczeństwo

Wiele modeli Toyoty zdobywa najwyższe nagrody w testach zderzeniowych. W rzeczywistości Toyota często pojawia się na listach, gdy publikacje wskazują samochody jako najbezpieczniejsze do prowadzenia przez nastolatków itd.

Toyota jest również liderem w zakresie włączania do standardowego wyposażenia samochodów coraz większej ilości elementów zapewniających bezpieczeństwo. Dzięki najnowszemu pakietowi technologii Safety Sense, dzisiejsi kierowcy mają więcej, niż mogliby sobie zażyczyć.

2. Silnik

Na przestrzeni lat Toyota produkowała szeroką gamę silników, ale wszystkie one były w większości niezawodne. Producent spędza dużo czasu na procesie projektowania, nigdy nie spieszy się z wprowadzeniem czegoś na rynek tylko po to, aby nadążyć.

Dzięki wdrożonym systemom kontroli jakości problemy z silnikami są minimalne. W rzeczywistości są one często uznawane za jedne z najdłużej działających.

3. Rdza i karoseria

W większości przypadków właściciele Toyot nie mają do czynienia z korozją. Można zobaczyć stare Toyoty na drogach, a karoseria nie wygląda zbyt źle jak na swój wiek.

Pojawiły się jednak doniesienia o korozji w Toyocie RAV4 i kilku innych modelach. Być może to sposób użytkowania tych modeli sprawił, że są one bardziej podatne na rdzę.

4. Wyposażenie i technologia

Toyota regularnie wprowadza nowe technologie i funkcje. Dzisiejsza linia produkcyjna jest wyposażona w najnowsze i najlepsze rozwiązania techniczne, zaprojektowane tak, aby jazda była lepsza niż oczekiwano.

To, co jest najlepsze w Toyocie, to fakt, jak wiele kontroli jakości towarzyszy wprowadzaniu nowych funkcji. W przeciwieństwie do innych firm, po wprowadzeniu nowych rozwiązań nie ma zazwyczaj wielu usterek.

5. Osiągi

Samochody Toyoty oferują różne osiągi. Można znaleźć spokojnego sedana, który zapewni niezawodną jazdę do pracy każdego dnia.

Z drugiej strony, marka oferuje również modele samochodów sportowych o dużej mocy i wiele pojazdów, które wzbudzają emocje. W ofercie można również znaleźć samochody o różnej wydajności paliwowej, zaprojektowane z myślą o wszelkich potrzebach.

6. Przystępność cenowa

Porównując ceny z konkurencyjnymi markami, Toyota wydaje się plasować w ścisłej czołówce. Wybierając Toyotę, nie kupisz ani najtańszego, ani najdroższego modelu.

Mimo to firma oferuje szeroki zakres cen początkowych. Można znaleźć tańsze modele lub zdecydować się na luksusowy samochód z wyższej półki.

7. Koszt posiadania

Aby ocenić koszt posiadania, należy zwrócić uwagę na wartość amortyzacji i koszty paliwa. Ważne jest także, aby ocenić wysokość składek ubezpieczeniowych, koszty konserwacji i napraw, a także wydatki poniesione z góry.

Biorąc pod uwagę te czynniki, można wyróżnić kilka modeli Toyoty, które charakteryzują się najniższym kosztem posiadania. Wśród tych modeli można rozważyć Toyotę Yaris, Toyotę Corolla lub Toyotę Prius.

8. Koszty napraw i konserwacji

Kierowcy Toyoty wydają średnio mniej na przeglądy niż kierowcy większości pojazdów. Dodatkowo, w przypadku każdego nowego pojazdu, przez pierwsze dwa lata serwis jest objęty gwarancją.

Samochody Toyoty są łatwe w obsłudze, więc większość mechaników jest gotowa do pomocy. Ponadto, części zamienne są łatwo dostępne u dealerów Toyoty w całym kraju.

RELATED: 20 najdroższych i najtańszych w utrzymaniu samochodów

Czy Toyoty są niezawodne?

Większość publikacji zgadza się, że Toyota jest jedną z najbardziej niezawodnych firm motoryzacyjnych na świecie. Często znajduje się na szczycie indeksu niezawodności Consumer Reports, walcząc o pierwsze miejsce w sposób ciągły. Ponadto RepairPal plasuje ją w ścisłej czołówce, biorąc pod uwagę liczbę skarg i koszty napraw.

Pojazdy Toyoty regularnie wytrzymują ponad 200 000 mil, co nie jest wynikiem, który może potwierdzić większość producentów samochodów. W rzeczywistości nie jest niczym dziwnym zobaczyć samochód z przebiegiem 250 000 mil na liczniku, jeżeli był zadbany.

Historia Toyoty

Pierwotnie firma nosiła nazwę Toyoda, ale została ona zmieniona, aby zapewnić łatwiejszą wymowę. Początkowo firma była zarządzana częściowo przez rząd japoński, ponieważ pojazdy były wykorzystywane przez wojsko. Jednak już w 1936 r. Kiichiro przejął kontrolę nad wszystkimi operacjami. Jego pierwsze pojazdy miały dwa cylindry, ale szybko zastąpiono je własną wersją silnika Chevy z prostą szóstką.

W Stanach Zjednoczonych Toyota pojawiła się dopiero w 1957 roku. Jej pierwszym samochodem w tym kraju był Toyopet Crown, ale nie minęło wiele czasu, zanim na rynku pojawił się także Land Cruiser. Żaden z tych modeli nie cieszył się dużą popularnością, więc firma zaprojektowała modele Camry i Avalon, które przypadły do gustu amerykańskim kierowcom.

Toyota Corolla była pierwszym pojazdem produkowanym w Stanach Zjednoczonych. Była ona dostępna od 1969 roku, ale produkcja została przeniesiona do USA w 1985 roku.

Dzisiaj Toyota jest jednym z największych producentów samochodów na świecie, zawsze walczącym z Fordem i GM. Obecnie firma produkuje ponad 5,5 miliona pojazdów rocznie na całym świecie.

Jakie są najczęstsze problemy Toyoty?

1. Nadmierne zużycie oleju

Niektóre samochody Toyoty mają tendencję do zużywania większej ilości oleju niż powinny. Zjawisko to odnotowano w niektórych modelach Camry, a także RAV4.

Gdy silnik zużywa olej szybciej niż powinien, kierowcy nie zdają sobie sprawy, że układ wymaga uzupełnienia. W rezultacie może dojść do trwałego uszkodzenia silnika.

2. Nieregularna zmiana biegów

Po przejechaniu około 125 000 mil, w niektórych modelach Toyoty automatyczna skrzynia biegów nie przełącza się prawidłowo. Funkcja ta staje się nieregularna lub w ogóle nie zmienia przełożeń.

W niektórych przypadkach problemem był czujnik położenia przepustnicy, który wymagał regulacji. Inne samochody wymagały wymiany elektromagnesu zmiany biegów.

3. Awaria pompy paliwa

W samochodach marki Toyota masowo wycofywano z rynku wadliwe pompy paliwa. Z powodu tej usterki samochody Toyoty zacinały się i nie można było ich ponownie uruchomić.

Najstraszniejsze w tym wycofaniu było to, że klienci przez wiele miesięcy pozostawali bez możliwości naprawy. Części nie były zamawiane i było ich zbyt wiele, aby wymienić je jednocześnie.

Najbardziej niezawodne modele Toyoty

2010 Toyota 4Runner

Ten model 4Runner jest jednym z najbardziej niezawodnych używanych SUV-ów, jakie pojawiły się na drogach. Możesz znaleźć modele z pięcioma miejscami lub wybrać używanego SUV-a z opcjonalnym trzecim rzędem siedzeń, jeśli potrzebujesz więcej miejsca. Model ten był również wyposażony w wydajny silnik czterocylindrowy lub mocniejszy silnik V6.

Ten SUV to także mocny samochód terenowy. Ma wspólną platformę z modelem FJ Cruiser i posiada unikalny system Kinetic Dynamic Suspension System (KDSS) zapewniający dodatkową stabilność.

2006 Toyota Camry

Niezawodność modelu 2006 Camry jest nie do pobicia. Jest to przestronny sedan, który zapewnia mnóstwo mocy, zwłaszcza gdy jest wyposażony w silnik V6 o pojemności 3,3 litra.

Obecnie jest on uważany za samochód używany przyjazny dla budżetu. Nawet jeśli ma dużo kilometrów na liczniku przebiegu, możesz oczekiwać, że będzie nadal pchać się do przodu.

Toyota Corolla 2020

Jeśli chcesz mieć coś nowszego, nie możesz się pomylić z modelem 2020 Corolla. Jest to początek nowej generacji, ale została wyprodukowana z solidną konstrukcją.

Poprawiono nie tylko zawieszenie i właściwości jezdne, ale także moc. Ponadto, nie spędzisz dużo czasu przy dystrybutorze paliwa, co pozwoli Ci zaoszczędzić więcej pieniędzy.

Najmniej niezawodne modele Toyoty

2007 Toyota RAV4

Model RAV4 z 2007 roku okazał się taką katastrofą, że chcesz go całkowicie uniknąć. Klienci regularnie mieli do czynienia z kontrolką "Check Engine Light" z powodu wadliwie działającego silnika. Zgłaszano wycieki i przegrzewanie się silnika, a także skargi dotyczące układu kierowniczego.

Choć kabina jest przestronna, nie ma usprawiedliwienia dla tych wszystkich usterek. Ponadto, nie chcesz mieć do czynienia z rachunkami za naprawy, które pojawią się na Twojej drodze.

2005 Toyota Echo

Może nie pamiętasz modelu Echo, ale był to model przyjazny dla budżetu firmy. Choć kosztował mniej niż większość samochodów, był całkowitym rozczarowaniem.

Projekt jest prosty i nie wywołuje żadnych emocji. Ponadto, osiągnął zaledwie 100 koni mechanicznych, więc nigdzie szybko nie pojedzie.

Czy Toyota to dobry samochód do kupienia jako używany?

W przypadku większości używanych modeli Toyoty nie można się pomylić. Większość z nich została dobrze skonstruowana i zaprojektowana z myślą o trwałości. Toyota jest powszechnie wymieniana jako jedna z najbardziej niezawodnych marek, więc istnieje wiele modeli, z których możesz wybierać. Pamiętaj jednak, aby najpierw zrobić rozeznanie, ponieważ istnieje kilka modeli Toyoty, które nie sprostały swojej nazwie.

Udostępnij