Kosmetyka i pielęgnacja samochodu

Niezbędnik kierowcy – to warto mieć

Grzegorz Judasz
sie 20 2017

Błysk lakieru samochodowego

Każdy, kto doczekał się własnego samochodu, chce zadbać o niego możliwie najlepiej. W tym celu jeździsz na regularne przeglądy, kontrolujesz stan auta, ale też starasz się pielęgnować je jak najskuteczniej. Co warto mieć w przydomowym garażu, żeby zabiegi pielęgnacyjne były jeszcze skuteczniejsze? Oto pięć produktów, które z pewnością niejednokrotnie się przydadzą!

Glinka lakiernicza

Glinka jest niezastąpiona między innymi w chwili, gdy odkryjesz niezauważoną wcześniej plamę ze smoły na samochodzie. Smoła to lepka, organiczna substancja, więc czym dłużej tkwi na samochodzie, tym mocniej wgryza się w lakier i trudniej ją potem usunąć. Od glinki wystarczy oderwać kawałek, a potem pocierać nim powierzchnię lakieru, aż plama zniknie.

Czyszczenie aktywną pianą

Aktywna piana, pianownica i myjka ciśnieniowa to idealny zestaw do usuwania niemal wszystkich brudów z samochodu. Aktywne piany rozpuszczają zaschnięte zanieczyszczenia, a ich skuteczność i bezpieczeństwo dalece przewyższa wszelkie ręczne szorowanie.

Polerowanie lakieru

Pasty do polerowania lakieru

Past używa się w przypadku konieczności wykonania korekty lakieru. Możesz wykonać ją samodzielnie, we własnym garażu, używając elektrycznej polerki, padów i past o różnej ziarnistości. Grube usuwają zarysowania, drobniejsze – przywracają lakierowi intensywność i blask.

Trudne plamy? Tar remover!

Zdrapywanie zaschniętej smoły czy kleju z powierzchni lakieru to bardzo zły pomysł. O wiele lepiej jest prysnąć na nie środkiem typy tar&glue removera, opartym na rozpuszczalnikach. Środek ten zawiera także substancje pielęgnujące i chroniące lakier, nie trzeba więc martwić się o jego zniszczenie. Po kilku minutach należy spłukać płyn, a zabrudzenie zniknie.

Dressing do części plastikowych

Aby dopełnić dzieła, musisz też zadbać o plastikowe części samochodu. Zagraża im szczególnie promieniowanie UV, które sprawia, że stają się wyblakłe. Warto użyć specjalnego dressingu, który porządnie je wyczyści i ochroni przed tym promieniowaniem. Tak zadbany samochód długo będzie się świetnie prezentował.

Udostępnij