Kosmetyka i pielęgnacja samochodu

Kosmetyki samochodowe, które warto mieć w garażu

Grzegorz Judasz
lis 17 2016

Karoseria auta

Chemia samochodowa

Dobrze zadbane auto o nas świadczy. Obecnie nie trzeba już wydawać wielkich pieniędzy na to, by zadbać o auto w myjni samochodowej. Można mieć podstawowe kosmetyki pod ręką i dzięki nim uda się nam skutecznie zadbać o samochód we własnym garażu.

Kosmetyki samochodowe - rodzaje

Obecnie dostępne kosmetyki samochodowe to już nie tylko szampon ale również środki służące do sprzątania tapicerki. Niezależnie od tego czy robimy sprzątanie generalne czy regularnie czyścimy auto warto mieć dobre środki.

Profesjonalna pielęgnacja samochodowa z zewnątrz

Podstawowym zabiegiem będzie zawsze mycie samochodu, co każdy z nas robi. To pozwala na usuwanie zabrudzeń i zanieczyszczeń z drogi oraz tych pochodzenia organicznego. Dobrej jakości szampon radzi sobie skutecznie ze wszystkimi brudami, niektóre preparaty mają taki środek, który chronić może również przed odbarwieniem lakieru. Dzięki temu ma on doskonały połysk, jeśli na powierzchni są trudne do wyczyszczenia miejsca stosować można mocniejsze środki.

Wnętrze samochodu

Wosk do auta

Gwarantuje nam przede wszystkim poprawę wyglądu, konserwację i ochronę. Dzięki woskowaniu również ponowne mycie stanie się prostsze. Ten zabieg można stosować raz na dwa miesiące, jeśli stale takie auto użytkujemy. Preparatów, które to umożliwiają nie brakuje. Dzięki nim można poprawić wygląd lakieru, usuwać drobne rysy i pogłębiać kolory. Jeśli uszkodzenia są już poważniejsze zastosować można także specjalne wypełniające kredki. Elementy z tworzywa sztucznego myjemy preparatami do plastików, są również ciekawe produkty określone jako czernidła do opon a także profesjonalne środki do czyszczenia felg.

Czyścimy wnętrze auta

Warto także skrupulatnie dbać o czyszczenie wnętrza samochodu. Można starać się o używanie różnych kosmetyków, które pozwolą nam na skuteczne czyszczenie kokpitu, który będzie miał doskonały połysk. Jednocześnie warto mieć taki produkt, który będzie w stanie nam zagwarantować, że kurz nie będzie na nowo osiadał. Jeśli w samochodzie jest tapicerka materiałowa warto ją prać, skórzaną czyścić specjalnym preparatem. Obok kosmetyków musimy również kupić dobre akcesoria umożliwiające ich stosowanie i nakładanie w odpowiedni sposób przy dobrej efektywności działań.

Udostępnij