Samochodowe Spa

Car detailing, czyli samochodowe SPA

Weronika Karczyńska
paź 17 2016

Połysk auta

Osoby, które kochają swój samochód, potrafią poświęcać mu wcale nie mniej czasu niż swojej partnerce. Choć jednak większość zabiegów pielęgnacyjnych wykonujemy samodzielnie, istnieje przynajmniej kilka takich, które lepiej pozostawić fachowcom licząc na ich większe doświadczenie w tym zakresie. (http://motogo.pl/oferta/woskowanie)

Na czym polega car detailing?

Car detailing to pojęcie stosunkowo nowe, jego zdefiniowanie nie powinno być jednak trudne. Najczęściej mówi się w jego kontekście o serii procesów, których celem jest przywrócenie samochodowi charakterystycznego dla niego wyglądu fabrycznego. Gdy mamy do czynienia z nowszymi autami, zabezpieczenie samochodu ma na celu zapewnienie mu perfekcyjnej prezencji przez jak najdłuższy okres. Klienci samochodowych salonów piękności mają zróżnicowane oczekiwania, nie można jednak nie dostrzec tego, że większości z nich zależy na zadbaniu o nadwozie. Problem nie jest przy tym mały, często należy bowiem zaopiekować się lakierem, który przez lata miał kontakt z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ptasimi odchodami i odbijającymi się od niego kamyczkami.

Mycie i renowacja lakieru

Seria procesów zwykle jest inaugurowana przez wyjątkowo staranne mycie całego samochodu. Powierzchnia lakieru nadaje się do dalszych zabiegów jedynie wówczas, gdy nie ma na niej jakichkolwiek zabrudzeń. Podczas kolejnego etapu karoseria jest spłukiwana wodą zdemineralizowaną i starannie suszona. Potem konieczna jest jej detoksykacja. Specjalna glinka sprawia, że eliminowane są nawet te zabrudzenia, które tkwią głęboko w porach lakieru, można więc liczyć na to, że dokona ona nawet tego, czego nie udaje się dokonać wodzie pod ciśnieniem.

Zabrudzenia samochodu

Proces ten sprawia, że lakier staje się widocznie gładszy, a przygotowana w ten sposób nawierzchnia może być poddana korekcie. Specjaliści dokonują oceny tego, w jakim stanie znajduje się lakier, ocena ta umożliwia bowiem precyzyjne określenie dalszych działań pielęgnacyjnych. Ta warstwa lakieru, która jest już zmatowiała i porysowana, jest spolerowana, co można porównać do klasycznego peelingu. W ten sposób dociera się do powierzchni, która jest wolna od rys. Ostatni etap polega na zabezpieczeniu tej powierzchni, która została odnowiona tak, aby jak najdłużej cieszyć się widocznym efektem.

Detailing wnętrza

Oczywiście, zabiegi pielęgnacyjne mogą dotyczyć również wnętrza samochodu, niejednokrotnie bowiem i ono jest eksploatowane ponad miarę, co sprawia, że konieczne staje się przywrócenie mu dawnego blasku. Również w tym wypadku zabiegi są zróżnicowane i dobierane indywidualnie do potrzeb danego pojazdu.

Udostępnij