Car detailing - wszystko co musisz wiedzieć

Kompleksowa kosmetyka auta

Weronika Karczyńska
paź 17 2016

Odświeżacz samochodowy

Dbałość o idealny stan techniczny samochodu ma ogromne znaczenie dla każdego dobrego kierowcy. To, jak wygląda nasze auto przekłada się na większy komfort podczas jego codziennego użytkowania. Istotna jest również kwestia wartości samochodu. Przyjmuje się, że cena rynkowa samochodu to w 30% stan wizualny pojazdu.(http://motogo.pl/o-nas)

Podstawy kosmetyki samochodowej

Troska o estetyczny wygląd samochodu to doskonałe pole do popisu dla kosmetyki samochodowej. Ma ona za zadanie przede wszystkim utrzymać w możliwie jak najlepszym stanie wizualnym zarówno wnętrze samochodu, jak i elementy znajdujące się na zewnątrz.

Najważniejsze czynności, które zalicza się do zabiegów kosmetycznych to:

-konserwacja powłoki lakierniczej, usuwanie drobnych niedoskonałości,

-konserwacja i odświeżanie wnętrza pojazdu, tapicerek materiałowych i skórzanych, elementów

-plastikowych i gumowych,

- zapachów i odświeżanie powietrza,

-zabezpieczanie i rewitalizacja elementów metalowych,

-dbałość o stan wizualny ogumienia,

-utrzymywanie czystości szyb, reflektorów i lusterek.

Higienia samochodu

Niezbędne kosmetyki samochodowe

Firmy, które zajmują się produkcją oraz sprzedażą profesjonalnych kosmetyków do samochodów mają w swojej ofercie specjalistyczne produkty, które potrafią usatysfakcjonować nawet najbardziej wybrednych fanów motoryzacji. Szeroka oferta sprawia, że znalezienie właściwego rozwiązania w naprawdę nietypowych sytuacjach.

Jeśli weźmiemy pod uwagę higienę samochodu, która związana jest z usuwaniem zanieczyszczeń, dostępne są kosmetyki takie, jak:

-środek do usuwania kleju i smoły z karoserii,

-bezkwasowe preparaty do czyszczenia felg samochodowych,

-emulsja do usuwania przykrych zapachów,

-środek do usuwania gum do żucia, nalepek i resztek kleju.

Do tego dochodzi wiele innych wyspecjalizowanych środków. O wnętrze pojazdu dbamy, wykorzystując rozmaite środki czyszczące w postaci pianek, płynów, żeli. Dostępne są również produkty przeznaczone do czyszczenia oraz renowacji elementów wykonanych z plastiku, gumy oraz metalu. Sięgać można również po specjalne kremy, z pomocą których można utrzymać w doskonałej kondycji skórzaną tapicerkę. Woski żywiczne oraz syntetyczne dedykowane są autom zarówno nowym, jak i używanym. Gwarantują one ochronę lakieru, a także innego rodzaju elementów znajdujących się na zewnątrz samochodu.

Środki czyszcząco – zabezpieczające przeznaczone do opon gwarantują oponom odnowiony, bardzo atrakcyjny wygląd. Tworzą one na ich powierzchni ochronną powlokę. Kierowcy, którzy szczególnie cenią sobie czas oraz wygodę mogą sięgać po uniwersalne środki myjące zarówno do wnętrza samochodu, jak i elementów znajdujących się na zewnątrz.

Udostępnij