Samochodowe Spa

Samochodowe Spa – co to jest i jak je wykonać?

Weronika Karczyńska
paź 17 2016

Zabiegi pielęgnacyjne

Detailing samochodowy to procedura, która w ostatnim czasie zdobywa sobie coraz więcej zwolenników.

O co dokładnie w tym chodzi?

Jeśli mielibyśmy odnieść się do słownikowej definicji procederu, mowa będzie o czyszczeniu i renowacji, a potem o konserwacji pojazdu. (http://motogo.pl/oferta/korekcja-lakieruZabiegom tym poddawane są wszystkie jego elementy wewnętrzne i zewnętrzne. Ich celem jest przede wszystkim poprawa walorów estetycznych całego pojazdu, ale ich skutkiem jest również wydłużenie jego żywotności i oczywiście podniesienie jego wartości rynkowej. W zdecydowanej większości przypadków samochodowe Spa to właśnie po prostu detailing samochodowy.

Zajmują się tym zazwyczaj specjaliści i także w naszym kraju otwieranych jest coraz więcej takich sanatoriów dla samochodów. Jak na razie jeszcze większość salonów detailingu znajduje się w dużych miastach, ale już też coraz częściej mieszkańcy mniejszych miejscowości mogą liczyć na usługę realizowaną po sąsiedzku. Auto detailing może być wykonywany na autach zupełnie nowych, jak i na pojazdach znacznie starszych. Dzięki temu uzyskuje się jego nienaganny stan wizualny od środka i na zewnątrz. Jest to bardzo ważne przed sprzedażą, więc nie powinno dziwić w przypadku nowych pojazdów.

Usuwanie zarysowań

Istota samochodowego Spa

W czasie detailingu usuwa się wszelkie zarysowania powstałe w transporcie i zabezpiecza się lakier woskiem. Podobne czynności wykonuje się wobec elementów plastikowych i gumowych we wnętrzu. W starszych pojazdach wymagane jest bardziej rozległe czyszczenie, także w komorze silnika. Nie należy utożsamiać detailingu ze zwykłym czyszczeniem tapicerki proponowanym przez myjnie, ponieważ w podejściu Spa mamy do czynienia jeszcze z odpowiednią konserwacją i zupełnie inna jest atencja wobec szczegółów.

Proces detailingu

W czasie detailingu najpierw myje się samochód myjką ciśnieniową lub specjalną rękawicą. Usuwa to z lakieru wszystkie obce elementy, takie jak smoła czy asfalt. W następnym kroku wykorzystuje się specjalne glinki ścierne, za pomocą których lakier jest doprowadzany do idealnej gładkości. Za jej pomocą usuwane są wszelkiego rodzaju zarysowania i niedokładności. Na koniec usuwane są także wszelkie naloty pozostające na samochodzie pomimo jego dokładnego umycia.

Udostępnij