Kosmetyka i pielęgnacja samochodu

Jak wprowadzić kod radiowy Hondy (i jak go odzyskać)

Weronika Karczyńska
kwi 2 2022

Kod do radia Honda został opracowany w celu uniemożliwienia złodziejom zabrania systemu stereo. Samochód będzie wymagał wprowadzenia kodu, jeśli zestaw stereo zostanie wymontowany z pojazdu. Jednak kod jest również wymagany po odłączeniu akumulatora. Jeśli nigdy nie musiałeś z niego korzystać, możesz się zastanawiać, jak wprowadzić kod radia Honda.

W tym przewodniku sprawdzimy, jak proste jest wprowadzanie kodu radia Honda. Jeśli nie masz kodu pod ręką, będziesz musiał wiedzieć, gdzie go znaleźć, więc oferujemy proste rozwiązania tego problemu, jak również.

Spis treści show Jak wprowadzić kod radiowy Hondy Jak odzyskać kod radiowy Hondy 1. Znajdź kod w samochodzie 2. Skontaktuj się z dealerem Hondy 3. Poszukaj w Internecie

Jak wprowadzić kod radiowy Hondy

Jeśli znasz swój kod radiowy, wprowadź go, naciskając odpowiednie przyciski zaprogramowanych stacji na radioodtwarzaczu. Jeśli kod to "11143", naciśnij trzy razy z rzędu przycisk "1", a następnie "4" i "3". Powinno to odblokować system stereo, dzięki czemu będzie można z niego normalnie korzystać.

Niestety, większość ludzi nie zna kodu do systemu stereo Hondy, co uniemożliwia jego uruchomienie po zablokowaniu. Z drugiej strony, istnieje kilka sposobów na uzyskanie kodu, który pozwoli na odblokowanie systemu.

RELATED: Jak znaleźć kod radia, aby odblokować radio samochodowe (4 kroki)

Jak odzyskać kod radia Honda

1. Znajdź kod w samochodzie

Najprostszym sposobem na odblokowanie radia jest znalezienie kodu w samochodzie. W niektórych modelach kod można znaleźć w schowku na rękawiczki. Może on znajdować się na naklejce umieszczonej wewnątrz schowka. Na tej naklejce znajduje się również numer seryjny radia, na wypadek gdyby był potrzebny.

Jeśli nie ma takiej naklejki lub nie możesz jej znaleźć, zajrzyj do instrukcji obsługi. Zawsze istnieje możliwość, że kod radia został w niej umieszczony, zwłaszcza przez poprzedniego właściciela, który musiał go zapisać.

2. Skontaktuj się z dealerem Hondy

Lokalny dealer Hondy może pomóc w uzyskaniu kodu. Jednak prawdopodobnie nie poda go przez telefon, chyba że masz już z nim kontakt i zna Cię.

Ten krok będzie prawdopodobnie wymagał umówienia się z dealerem na wizytę serwisową. Podczas tej wizyty certyfikowani technicy zweryfikują własność pojazdu i nadadzą mu odpowiedni kod. Ta opcja wiąże się z kosztami, dlatego nie jest najczęściej wybierana.

RELATED: Co to jest przycisk Econ w Hondzie? (Kiedy go używać, a kiedy nie)

3. Szukaj w Internecie

Jeśli chcesz uniknąć wizyty u dealera, możesz poszukać informacji w Internecie. Przejdź na stronę internetową Hondy przeznaczoną specjalnie dla tego problemu.

Aby uzyskać kod radiowy, potrzebne będą pewne informacje. Miej przy sobie swój kod pocztowy, adres e-mail, numer telefonu i numer VIN. Numer VIN można znaleźć na ościeżnicy drzwi po stronie kierowcy, na dowodzie rejestracyjnym lub na tabliczce w dolnej części przedniej szyby.

Należy również posiadać numer seryjny radia. Jeśli jeździsz modelem Hondy z 2001 roku lub starszym, numer seryjny znajduje się na obudowie radia. Aby uzyskać ten numer, należy wymontować radioodtwarzacz z radia. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby to zrobić, skorzystaj z pomocy fachowca.

Jeśli jednak jeździsz Hondą z 2002 r. lub nowszą, uzyskanie numeru seryjnego radia jest znacznie łatwiejsze. Ustawić kluczyk w położeniu ON. Włączając radio, nacisnąć jednocześnie przyciski "1" i "6". Na wyświetlaczu pojawi się 10-cyfrowy numer, więc pamiętaj, aby go zanotować.

Udostępnij